Funchal
Drzwi na Rua de Santa Maria
Miejski ogród botaniczny
Kościół pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty
Muzeum Vinho
Katedra
W ogrodach Blandy'ego
Kościół Nossa Senhora do Monte
Funchal
Pomnik Henryka Żeglarza
Lewady Risco i 25 Fontes
Lewda Balcoes
Lewady
Lewada w mieście
Cabo Giro
Według maderczyków Warneńczyk mieszkał na Maderze przez ok. 20 lat Po latach polscy franiciszkanie, którzy przybyli na wyspę rozpoznali w nim króla i namówili do powrotu, który okazał się powrotem tragicznym w skutkach. W czasie drogi powrotnej żaglowiec, którym płynął Władysław-Alemão, rozbił się u stóp potężnego klifu Cabo Girao. Roztrzaskała go w czasie burzy spadająca skała.
Madalena do Mar
Na Maderze król Władysław III znany był jako Henrique Alemão (Henryk Niemiec) rycerz św. Katarzyny na górze Synaj, ponieważ nie przyznawał się do pochodzenia. Władysław miał się pojawić na dworze Henryka Żeglarza, brata portugalskiego króla w Sagres, w Algarve. Król nadał mu ziemię na Maderze, co potwierdza dokument opatrzony datą 8 maja 1452 r., na którym widnieje już przydomek Alemão. Nie ma wątpliwości, że Henrique Alemão istniał naprawdę. Potwierdzają to także dokumenty przechowywane przez franciszkanów z Ponta Delgada na Azorach. Franciszkanie już w 1427 r. mieli swój klasztor na Maderze.
Henrique Alemão był postacią niezwykle tajemniczą na wyspie, która cieszyła się przychylnością Henryka Żeglarza i kapitana Zarco. Wraz ze swoją portugalską żoną, która była szlachcianką Anną zamieszkał w Madalena do Mar – nadmorskiej posiadłości podarowanej mu przez króla Portugalii, tutaj też urodził mu się syn (Zygmunt) oraz córka (Barbara)
Riberia Brava
Płaskowyż Paulo da Serra
Porto Moniz
Veu de Noiva
Przełęcz Encumeada
Camara de Lobos
Stara droga
Pico do Areeiro
Faja do Mar
Santana
Półwysep św Wawrzyńca
Ponta do Sol
Ponta do Pargo
Paul do Mar
Calheta
Jeep Safari
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz